top of page

Svatební plánování a kde začít

Svatební plánování v bodech: Jak na to s Lekcí od Jihočeské nevěsty

Svatební plánování a kde začít

Blíží se ten velký den, kdy si řeknete své ano a vyrazíte na cestu manželství. Svatební plánování může být vzrušující, ale někdy také trochu přehlcující. Ale nebojte se, jsem tady, abych vám poskytla několik klíčových bodů, které vám pomohou připravit se na ten nejkrásnější den vašeho života.

1. Stanovte si rozpočet

Prvním a zásadním krokem je stanovení rozpočtu. Peníze mohou být citlivým tématem, ale určení limitu vám pomůže udržet se ve finanční rovnováze. Prioritizujte, co je pro vás nejdůležitější, a tomu věnujte větší část financí.

2. Určte si termín svatby

Rozhodnout se pro termín svatby je klíčové, protože na něj bude navázáno mnoho dalších rozhodnutí. Mějte na paměti, že některé lokality a dodavatelé mohou být během určitých období více vytížení, což může ovlivnit dostupnost a cenu.

3. Vyberte si lokalitu

Zvolení správné lokality pro váš velký den je jako klíč k odemknutí pohádkové svatby. Zvažte, zda chcete mít svatbu venku, v kostele, nebo možná v romantickém zámečku. Důkladně si prohlédněte možnosti a zarezervujte si místo co nejdříve.

4. Seznamte se s fotografem a kameramanem

Dobrý fotograf a kameraman jsou jako svatební pohádka. Prohlédněte si jejich práci, setkejte se s nimi a ujistěte se, že sdílíte podobný vizuální styl. Zarezervujte si je co nejdříve, protože kvalitní profesionálové bývají často vybookováni.

5. Vyberte svatební oblečení s předstihem

Nákup svatebního oblečení může trvat déle, než si možná myslíte. Dejte si čas na výběr šatů, obleku, či třeba dokonalých doplňků. A nezapomeňte na rezervaci zkoušek.

6. Zamyslete se nad svatebními pozvánkami

Pozvánky jsou prvním dojmem, který vaši hosté obdrží. Zamyslete se nad stylem, barvami a textem. Včas objednejte potřebný počet a ujistěte se, že budou doručeny včas.

7. Vytvořte zasedací pořádek

Plán sezení může být trochu jako skládanka. Ujistěte se, že máte přehled o tom, kdo bude sedět s kým, a zabezpečte, aby každý host měl pohodlné místo.

8. Menu a Nápoje

Najděte kvalitní catering, který splní vaše gastronomická očekávání. Menu a nápoje jsou často jedním z nejvíce očekávaných prvků svatby, takže vyberte s láskou.

9. Zabývejte se hudbou a zábavou

Vytvořte playlist, který bude hýbat parketem. Hudba a zábava jsou klíčovými ingrediencemi každé svatby, ať už se rozhodnete pro DJe nebo kapelu.

10. Přemýšlejte o detailních drobnostech

Myslete na drobnosti, které udělají váš den nezapomenutelným. Od malých dárečků pro hosty po osobní doteky ve výzdobě – každý detail hraje svou roli.

Pamatujte, že svatební plánování by mělo být zábavné a ne stresující. S těmito klíčovými body se snadněji orientujete v přípravách na váš svatební den. Ať už se rozhodnete pro tradiční či netradiční svatbu, to nejdůležitější je, že si ji užijete s láskou a radostí. Gratuluji vám k rozhodnutí spojit své životy, ať bude váš svatební den plný lásky a štěstí!Jihočeská nevěsta je skvělé místo pro hledání inspirace a vyhledávání svatebních dodavatelů a míst pro vaší svatbu.


Nezapomeňte nás sledovat na Instagramu či Facebooku

S láskou Klára ❤️

Jihočeská nevěsta


Svatební plánovač Jihočeská nevěsta
.pdf
Download PDF • 10.72MB

Svatební plánovač jsme pro vás vytvořily společně s Janou Šťásků a v tištěné formě jsme jej rozdávaly na 1. ročníku Českobudějovického svatebního veletrhu Jihočeské nevěsty, který se konal 22.10.2022 v Riegrově 51 v Českých Budějovicích.


Zdroj fotografií: Unsplash

48 views

Recent Posts

See All

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page